Wycieczka do Madrytu 2018

27/11/2018

W październiku, po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w edukacyjnej wycieczce do Madrytu organizowanej pod patronatem Ministerstwa Edukacji, Młodzieży i Sportu w Hiszpanii.

Była to niezapomniana podróż, pełna wrażeń i emocji. Mogliśmy cofnąć się w czasie, podziwiając m.in. Akwedukt w Segowii, świadectwo rzymskiej obecności na Półwyspie Iberyjskim, XV- wieczną fortecę Castillo de Manzanares el Real, renesansowy zespół pałacowo- klasztorno- biblioteczny w San Lorenzo de el Escorial, gdzie pochowano niemal wszystkich królów Hiszpanii, barokowy Pałac Królewski , Teatr Królewski oraz mauzoleum ofiar wojny domowej (wykute w skale w górach Guadarrama), El Valle de los Caidos.

Podziwialiśmy dzieła wybitnych artystów w muzeum Reina de Sofia, Prado oraz odwiedziliśmy miejsce, w którym mieszkał przedstawiciel Złotego Wieku, Felix Lope de Vega y Carpio, twórca dramatu narodowego i utworów takich jak: "Owcze źródło", czy " Pies ogrodnika".

Bardzo pozytywnie wspominamy warsztaty literackie i kulinarne, które w praktyczny sposób pozwoliły nam zaznajomić się z kulturą i zwyczajami Hiszpan.

Z pewnością długo będziemy wspominać ten wyjazd.

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Like
Please reload

Ostatnie posty

February 5, 2020

January 27, 2020

Please reload

Archiwum
Please reload

Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon
  • Flickr Social Icon
  • YouTube Social  Icon
rodo.jpg
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now