Inauguracja roku szkolnego 2019-2020

02/09/2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019-2020 w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach odbyło się 2 września br.  W inauguracji wzięli udział nie tylko uczniowie, ale również rodzice oraz zaproszeni goście, m.in. wicestarosta powiatu gryfickiego, Waldemar Wawrzyniak.

W trakcie inauguracji roku szkolnego prowadzący – Klaudia Szmyt oraz Sebastian Mielnicki z klasy IIe – przypomnieli  ważną rocznicę: – Wrzesień to miesiąc cudownego babiego lata, dojrzewających kasztanów i spotkań z przyjaciółmi ze szkolnej ławy po wakacyjnej rozłące. Nie zawsze jednak tak było. Nie możemy zapomnieć, co wydarzyło się 1 września 1939 r. O świcie wojska niemieckie zaatakowały  państwo polskie. Tego dnia dźwięk pierwszego szkolnego dzwonka zagłuszyły syreny alarmowe, klasy nie doczekały się uczniów, a na miasta i wsie, na szkoły i obiekty kultury spadły bomby...

– „Chrobry” to szkoła z tradycjami, cieszę się, że społeczność tej szkoły została zasilona o tak licznych pierwszoklasistów – powiedział Waldemar Wawrzyniak. Wicestarosta życzył uczniom wytrwałości w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności oraz satysfakcji wynikającej z nauki.

Dyrektor szkoły – Jolanta Folwarska – przywitała zaproszonych gości, uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły: – „Chrobry” to szkoła przyjazna uczniowi, otwarta na potrzeby innych; to szkoła, która umożliwia realizację największych ambicji i pasji; szkoła, która nikogo nie wyklucza i każdemu daje szansę – podkreśliła dyrektor szkoły. Szczególne słowa uznania i wdzięczności skierowała do Adama Szawarskiego, który przez osiem lat sprawował funkcję wicedyrektora. Nowym wicedyrektorem gryfickiego liceum została Joanna Maciejewska.

Na koniec uroczystości młodzież zaapelowała:

Pamiętajmy: „Im więcej wiedzy posiądziemy teraz/ tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości/ - o tyle będziemy mądrzejsi!”

MR

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Like
Please reload

Ostatnie posty

February 5, 2020

January 27, 2020

Please reload

Archiwum
Please reload

Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon
  • Flickr Social Icon
  • YouTube Social  Icon
rodo.jpg
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now