Zintegrowani. Biwak integracyjny 2019 za nami!

22/09/2019

 

Otrzęsiny klas pierwszych na stałe wpisały się w kalendarz najważniejszych wydarzeń Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach. Tegoroczny biwak odbył się w terminie 19-20.09 w Rogowie.

Pierwszoklasiści przygotowywali się do otrzęsin przez kilka dni – w połowie września tak zwane trójki klasowe rozlosowały zadania. Najwięcej emocji wywołała konkurencja „Twoja twarz brzmi znajomo”. Uczniowie ćwiczyli – do wylosowanej piosenki – choreografię i pracowali nad rekwizytami i odpowiednim strojem. Tegoroczne zadania zostały podzielone na dwie kategorie: artystyczną i sportową (np. slalom z piłką, przysiady z całą klasą czy rzut jajkiem). Z każdym dniem wśród uczniów można było zauważyć wzrost napięcia, wszystkie klasy zakasały rękawy, by stanąć na najwyższym podium otrzęsin, a organizatorzy trzymali mocno kciuki za ładną, słoneczną pogodę.

W dniu wyjazdu do Rogowa uczestnicy mogli odetchnąć z ulgą – słoneczna pogoda zapowiadała świetną zabawę i rywalizację. Już na dziedzińcu szkoły, podczas zbiórki, młodzież zaakcentowała swoją obecność transparentami i bardzo dobrym nastrojem.

Zanim pierwszoklasiści wzięli udział w otrzęsinach, przeszli barwnym i głośnym korowodem na plażę w Rogowie. Najwięcej pozytywnych emocji wzbudziła – co było do przewidzenia – konkurencja „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wszystkie klasy wykazały się kreatywnością i oryginalnymi pomysłami na twórcze i artystyczne interpretacje wylosowanych piosenek. Nie zabrakło również ciekawych prezentacji klasowych do wylosowanych haseł (np. „bogowie greccy”, „wikingowie” czy „piraci”). Jednak biwak integracyjny to nie tylko zabawa i rozrywka. Uczniowie sprawdzili swoją kondycję fizyczną oraz wiedzę o szkole. Dreszczyk emocji można było poczuć przy pytaniu „Ile dziewcząt jest w klasach pierwszych?”. Ku zaskoczeniu wszystkich uczestników, uczeń klasy Ig odpowiedział niemal bezbłędnie – 131.

Wieczorem, po wyczerpujących konkurencjach, młodzież spotkała się przy ognisku i wzięła udział w dyskotece, podczas której klasa IIe ogłosiła wyniki tegorocznych otrzęsin: I miejsce zajęła klasa Ig, na drugim uplasowała się Id, a na trzecim – If.

W otrzęsinach wzięło udział około 200 pierwszoklasistów: klasy po szkole podstawowej (Ia, Ib, Ic i Id) oraz po gimnazjum (Ie, If i Ig).

Podczas drugiego dnia biwaku, w trakcie prezentacji prac warsztatowych, mogliśmy usłyszeć: „niech nikt nie czuje się przegranym, wszyscy jesteśmy zwycięzcami”: – Jestem bardzo zadowolona z biwaku, poznałam bliżej nie tylko swoich rówieśników, ale siebie, swoje możliwości i umiejętności” – powiedziała nam uczennica klasy pierwszej.

 

Więcej zdjęć na Facebooku

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze
Like
Please reload

Ostatnie posty

February 5, 2020

January 27, 2020

Please reload

Archiwum
Please reload

Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • YouTube Social  Icon
  • Facebook Social Icon
  • Flickr Social Icon
  • YouTube Social  Icon
rodo.jpg
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now